Η Φούλαμ του Σίλβα «σπάει» τη Λίβερπουλ στην Πρέμιερ Λιγκ! – Διεθνές

Η Φούλαμ του Σίλβα «σπάει» τη Λίβερπουλ στην Πρέμιερ Λιγκ!  – Διεθνές

Ο Μάρκο Σίλβα πήρε την… ταυτότητα του Κλοπ! Στο εναρκτήριο παιχνίδι της Premier League, η Φούλαμ «έσπασε» τη Λίβερπουλ και οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Για τον πρώην προπονητή του Ολυμπιακού, Μάρκο Σίλβα, ο Αλεξάνταρ Μίτροβιτς υπήρξε μεγάλο αστέρι για την ομάδα του, η οποία συνέχισε να σκοράρει τη φετινή σεζόν. Ο Σέρβος επιθετικός πέρυσι σημείωσε 43 γκολ σε 45 συμμετοχές στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα ήταν η πιο επικίνδυνη ομάδα του γηπέδου, πνίγοντας τους «Κόκκινους» στο πρώτο ημίχρονο και χωρίς να παίξει… κρυφά και απόλυτα κανονικά, ο Μίτροβιτς έκανε κεφαλιά 1-0 και μπήκε στην ανάπαυλα.

Η ομάδα του Κλοπ ισοφάρισε στο 64ο λεπτό με το νέο μεταγραφικό Ντάρβιν Νούνεθ να τακτοποιεί καλά. Ωστόσο, επτά λεπτά αργότερα, ο Μίτροβιτς καταρρίφθηκε από τον Φαν Ντάικ και έκανε το 2-1 από το σημείο του πέναλτι.

Το παιχνίδι στη συνέχεια μετατράπηκε σε ροντέο καθώς η Λίβερπουλ ισοφάρισε στο 80′ και ο Σαλάχ συνέχισε την παράδοσή του να βρίσκει δίχτυα στην Premier League (6 σερί) για να ισοφαρίσει το τελικό 2-2 και ήταν ο τελευταίος προπονητής του Ολυμπιακού. Ο Μάρκο Σίλβα, έκανε «ρεπό» στο «Καλημέρα» στο Λίβερπουλ.