Κολομβία-Μεξικό: Ξεκινά ο Χάμες, 23 λεπτά ο Πινέντα – Ποδόσφαιρο – Γενικός – Ολυμπιακός – ΑΕΚ

Κολομβία Κέρδισε με σκορ 3-2 Σε φιλικό αγώνα με το Μεξικό στο «Levy Stadium» της Καλιφόρνια.

Φυσικά το ενδιαφέρον από την Ελλάδα επικεντρώθηκε στους δύο άσους που ευνόησαν τους ελληνικούς τόνους Τζέιμς Ροντρίγκεζ Για τους Κολομβιανούς ως βασικός και ό Ορμπελίν Πινέντα Αντικαταστάθηκε στο 77ο λεπτό του αγώνα.

Το διεθνές αστέρι του Ολυμπιακού Έπρεπε να επιστρέψει για να πάρει μπάλες και να δημιουργήσει έναν επιθετικό για την Κολομβία και ξεκίνησε το δεύτερο μισό του παιχνιδιού.

Ο μεξικανικός της μέσος όρος ΑΕΚ Αντικαθιστά τον Έρικ Γκουτιέρες, έναν από τους καλύτερους από το πρώτο ημίχρονο.

Ακολουθήστε τον bwinSPORT FM 94.6 στις Ειδήσεις Google για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.