Κόσοβο-Κύπρος 5-1 – Ποδόσφαιρο – League of Nations

Nightmare Night στην Πρίστινα β Εθνική ΚύπρουΣυντετριμμένος 5-1 από Κοσσυφοπέδιο και πλέι οφ κόντρα στο Γιβραλτάρ (τον Μάρτιο του 2024) για να παραμείνει στην Τρίτη κατηγορία λεγαιώνα ΕθνώνΜετά την ολοκλήρωση της τελικής φάσης του ομίλου (ισόβαθμη με τη Βόρεια Ιρλανδία).

Μετά τα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι άλλαξαν στροφές και στο 22′ ο Ρομπερζέ με κεφαλιά πέτυχε γκολ. Μουσλιά Έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με ένα εκπληκτικό βολέ. Το Κόσοβο συνέχισε να κυριαρχεί και διπλασίασε το προβάδισμά του στο 45′+1′. ΡουντάνιΣτο δεύτερο ημίχρονο «Καληνύχτα» (47′), ο Παναγή έκανε υπέροχη απόκρουση στη σέντρα του Μούριτσι, αλλά και πάλι στο ριμπάουντ. Ρασάνη Απλά «έγραψαν» το 3-0.

Στο 52ο Μουρίτσι Αξιοποιήστε την εξαιρετική κάθετη πάσα του Muslija για να κερδίσετε το Κοσσυφοπέδιο με 4-0 Roberge Στο 81′ να μειώσει για την Κύπρο, άγνωστο σουτ. Το τελευταίο 5-1 Ο Μούριτσι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 84ο λεπτό.