Οσασούνα 2-1 Σεβίλλη στην Πρέμιερ Λιγκ.

[ad_1]

Πρώτη… καλημέρα βόμβα στην Ισπανία, Η Οσασούνα ξεκίνησε τέλεια τη νέα σεζόν με τη νίκη εντός έδρας 2-1 επί της Σεβίλλης.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ζαλίσουν τη Σεβίλλη στο 9ο λεπτό όταν ο Πένα έστειλε με κεφαλιά τον Αργεντινό επιθετικό από απόσταση για να δώσει προβάδισμα στην Αβίλα. Ο Μπόνο κέρδισε 1-0 με κεφαλιά.

Οι Ανδαλουσιανοί απάντησαν άμεσα και ισοφάρισαν δύο λεπτά αργότερα (11′) με σέντρα του Παπού Γκόμεζ και μακρινό σουτ του Ράφα Μιρ.

Από εκεί και πέρα, οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν το προβάδισμα του αγώνα αλλά δεν βρήκαν γκολ για να τους βάλουν στη θέση του οδηγού.

Τελικά, στο 74′ ο Γκόμεζ εκτέλεσε πέναλτι κατά της Μονκαγιόλα, πήρε τον Όροτ και έγραψε την Οσασούνα για το 2-1.