Ο Αράμπι απέδειξε για άλλη μια φορά ότι είναι δολοφόνος και δίνει λύσεις στις πιο δύσκολες στιγμές

Στο 86′ ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Σλόβαν με γκολ του Γιούσεφ Ελ Αραμπί. Ο Μαροκινός επιθετικός έδειξε για άλλη μια φορά τα δολοφονικά του ένστικτα αλλά έδειξε και γιατί είναι βασικός φορ για τους ερυθρόλευκους.

Ο Γεώργιος Καραϊσκάκης σκόραρε στο ταμπλό στο 86ο λεπτό. του Ολυμπιακοί Αγώνες Έμειναν κολλημένοι με τη Σλόβαν Μπρατισλάβα και κόντεψαν να χάσουν τον δεύτερο αγώνα στη Σλοβακία που δυσκόλεψε τα πράγματα. του Το γήπεδο παρείχε τα απαραίτητα Σπρώξτε και μετά ήρθε κάποιου είδους λύτρωση. Ο Βαλμπουένα εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά, ο Αραμπί σηκώθηκε πάνω από οποιονδήποτε στην καρδιά της περιοχής για να βάλει κεφάλι για να κάνει το 1-1.

Τα πράγματα ήταν δύσκολα για τους παίκτες του Κάρλος Κόρμπεραν. Ο Ολυμπιακός έδειξε παθολογία στα ματς με τη Μακάμπι, αλλά με αυτό το αποτέλεσμα έχει παράταση εβδομάδας, για να διορθώσει κάποια πράγματα και να φτάσει σε επίπεδο που θα του επιτρέψει να προκριθεί στην Μπρατισλάβα την επόμενη εβδομάδα. Να φταίει γι’ αυτό… Επίθημα, ο Γιουσούφ Ελ Αραμπί.

Αποδείχθηκε ο βασικός επιθετικός του Ολυμπιακού

Η αραβική αξία δεν αμφισβητείται. Ο Ολυμπιακός το γνωρίζει αυτό και άρα την πρώτη δραστηριότητα της νέας χρονιάς Το συμβόλαιό του ανανεώθηκε. Το Μαρόκο υπέγραψε μέχρι το 2024 και θα αμείβεται με δύο εκατομμύρια ευρώ ετησίως, ενώ η συμφωνία περιλαμβάνει μπόνους για την επίτευξη στόχων (έως 800 χιλιάδες ευρώ). Ακολούθησε συμφωνία οι ερυθρόλευκοι, αλλά ο ποδοσφαιριστής το ήθελε.

Φαίνεται ότι ο Τικούνιος βρίσκεται πίσω από τα πρώτα επίσημα παιχνίδια φέτος. Ο Βραζιλιάνος φόργουορντ έκανε καλή εμφάνιση στον πάγκο στον αγώνα του Ισραήλ με τη Μακάμπι Χάιφα. Ήταν ξανά στον πάγκο των αναπληρωματικών στο δεύτερο σκέλος του εφιάλτη του Καραϊσκάκη και αντικαταστάθηκε όταν η Μακάμπι προηγήθηκε με 2-0 αργά.

Ο Τιτσίνιο ξεκίνησε ξανά απέναντι στον Σλόβαν, με προπονητή τον Κάρλος Κόρμπεραν. Αν και έκανε κάποιες συναρπαστικές κινήσεις ενάντια στην άμυνα της Σλοβακίας νωρίς στο παιχνίδι, η απόδοσή του έπεσε μετά από αυτό καθώς αγωνιζόταν. Στο 68′ έδωσε τη θέση του στον Αραμπ και το τι έγινε στη συνέχεια είναι γνωστό. Ο Μαροκινός βρήκε την ευκαιρία να δώσει στους ερυθρόλευκους το φιλί της ζωής.

Ο Μαροκινός επιθετικός είναι ο βασικός επιθετικός του Ολυμπιακού και έχει δείξει ότι χρειάζεται λίγο χρόνο για να βρει δίχτυα. Εβαλε γκολ. Ένα γκολ που θα αποδειχθεί ζωτικής σημασίας στη ρεβάνς της Μπρατισλάβα και θα μπορούσε να αποτελέσει εφαλτήριο για να ανατραπούν τα πράγματα στον Πειραιά. Με λίγα λόγια ο Άραβας «φώναξε» ότι είναι σημαντικός για τον Ολυμπιακό.

Είναι δολοφόνος στα τελευταία λεπτά.

Ο Youssef El Arabi έδειξε για άλλη μια φορά ότι έχει αιχμηρές ικανότητες εκτέλεσης. Αυτό το γκολ με αριθμό 79 ήταν η ερυθρόλευκη φανέλα. Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Μαροκινός επιθετικός βγάζει το στήθος του από τη φωτιά. Άλλωστε, ποιος μπορεί να ξεχάσει το γκολ του στο 119ο λεπτό κόντρα στην Άρσεναλ ή το «κρύο» πέναλτι του κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα το 2019 στο 87ο λεπτό της μεγάλης βραδιάς του Λονδίνου.

Το εκπληκτικό στατιστικό είναι ότι τα 17 από τα 79 γκολ που πέτυχαν οι Μαροκινοί με τη φανέλα του Ολυμπιακού ήρθαν μετά το 80ο λεπτό. Δύο από αυτά είναι σε καθυστερήσεις και δύο σε παράταση. Η αξία αυτών των γκολ είναι εξίσου σημαντική με το ματς της Πέμπτης ή μια «κλειδωμένη» νίκη.