Σάκκαρη: Η Μαρία έχει πρόβλημα με τον Ρότζερς, φεύγοντας πρόωρα από το Σαν Χοσέ.

Η Maria Sacchari έκανε το ντεμπούτο της στην περιοδεία των ΗΠΑ στο 72ο λεπτό της ήττας του San Jose με 2-0 από τον Shelby Rogers.

του Μαρία Σάκκαρη Δεν δέχθηκε κανένα χτύπημα στο παιχνίδι εναντίον της. Σέλμπι Ρότζερς Και έχασε εύκολα σε 2-0 σετ (6-1, 6-3 σε 72 λεπτά).

Πολλά λάθη, κακό πρώτο σερβίς, ο Έλληνας πρωταθλητής άφησε γρήγορα στην άκρη και προκάλεσε ένα ξεκίνημα που έπρεπε να προετοιμαστεί για την επόμενη διοργάνωση.

του Ρότζερς Οι 3 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια τους έβγαλαν τον άνεμο, με τον Saqqari να κινδυνεύει να πέσει στο Νο. 5 αν πάει στη διοργάνωση την επόμενη εβδομάδα. Σαν Χοσέ, Zamber Και Γύψος. Η Ελληνίδα τενίστρια έκανε μόλις 45% λάθη πρώτου σερβίς και 27 αβίαστα λάθη (μόλις 8 από την αντίπαλό της) με αποτέλεσμα να χάσει εύκολα.

Ο εφιάλτης ξεκίνησε 1-0 για Σακάρη και Ρότζερς

Ο αγώνας ξεκίνησε στα αριστερά της Σακάρι Το παιχνίδι έσπασε με προβάδισμα 40-15, αλλά κάποια αδιόρθωτα λάθη έφεραν απογοήτευση.

In love service παιχνίδι από την καλή της υπηρεσία, η Ρότζερς Προηγούνται 2-0 και στη συνέχεια τριπλό break point 0-40 στο σερβίς της Μαρίας! του Σακάρι Καθάρισε τα δύο πρώτα, αλλά δέχθηκε διπλό σφάλμα στη νίκη με 3-0 επί της Αμερικανίδας.

Σε αντίθεση με την Ελληνίδα που είχε το χειρότερο ποσοστό στο πρώτο σερβίς, η Ρότζερς Τα χρησιμοποίησε και πήγε 4-0 μαζί τους εύκολα. Οι πρώτοι πόντοι της καριέρας της Μαρίας στο ματς ήταν να πέσει στο 4-1 και κέρδισε το επόμενο παιχνίδι σε δύο παιχνίδια.

του Σακάρι Βρήκε τρία break points στο 0-40, αλλά δέχθηκε τρεις άσσους και έχασε την ευκαιρία, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω με 5-1. Και σαν να μην έφτανε η χαμένη ευκαιρία να μπει στο σετ, έμεινε 0 κάτω, αλλά έχασε με 6-1 σε 26 λεπτά.

Συνοπτική διαδικασία για πρόωρη απόλυση

Ι.. Φόρα από την πρώτη συλλογή, υψ Ρότζερς Άνοιξε το σκορ στο δεύτερο, με δύο εξαιρετικά σερβίς. του Σακάρι ισοφάρισε και στη συνέχεια προσπάθησε να ανατρέψει την κατάσταση, αλλά… μάταια.

Η Αμερικανίδα έχασε ευκαιρίες για διακοπές κρατώντας απλώς την υπηρεσία της. Τίποτα δεν άλλαξε μετά από αυτό με τους δύο αντιπάλους να κρατούν σερβίς μέχρι το 4-3. Εκεί, η Σακάρι έδωσε ρεπό στη Ρότζερς από το λάθος της και η Αμερικανίδα σέρβιρε, σφραγίζοντας το ματς και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο.