Τσάμπιονς Λιγκ: Μονακό 1-1 με PSV και καυτός δεύτερος αγώνας

Μονακό και PSV Αϊντχόφεν ισοπαλία 1-1. Στο Μόντε Κάρλο και στην Ολλανδία θα διευθετήσουν τις διαφορές τους για να περάσουν στα πλέι οφ.

Άφησαν ανοιχτές ταμπέλες για τη ρεβάνς των Ολλανδών. Μονακό και PSV 1-1 στο Louis de και να οδηγήσει τον επαναληπτικό αγώνα με την ομάδα του Ruud van Nistelrooy εντός έδρας. Η ομάδα που θα προκριθεί στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ θα συναντήσει τη νικήτρια του αγώνα Union-Rangers.

Η Αϊντχόφεν ήταν η καλύτερη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο και είχε ευκαιρίες να προηγηθεί με μακρινό σουτ στο 39ο λεπτό. Fairman Μετά την πάσα του Ντε Γιονγκ. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μονακό ανέβασε την απόδοση της και πέτυχε την ισοφάριση στο 80′. Εκνευρισμός Ο Φωφανάς να σκοράρει με φάουλ. 1-1 στον αγωνιστικό χώρο, παρότι η ανάσα της νίκης ήρθε και έμεινε μέχρι το τέλος, η Φωφανά στάθηκε άτυχη με κεφαλιά στο 88′.

Δικαστής: David Massa (Ιταλία)

κίτρινος: 3′ Matazzo, 67′ Jacobs, 87′ Gutierrez, 88′ Fairman

Μονακό: Nubel, Vandersen, Disassi, Maripan, Jacobs, Matazzo, Fofana, Golovin (Ebolo 75), Voland (Martins 75), Miramino (Diata 67), Ben Gedder (Diop 84).

Αϊντχόφεν. Μπενίτεθ, Ιμπούνε (75′ Όπεγκαρντ), Τέζε, Ομπίσπο, Μαξ (61′ Σίλβα), Τιέλ (61′ Γκουτιέρες), Σανγκάρε (78′ Φαν Γκίνγκελ), Φέρμαν, Σαϊμπάρι (75′ Σίμονς), Γκάκπο, Ντε Γιονγκ.